KOMUNIKAT- WODA ZDATNA DO PICIA

 

KOMUNIKAT ZARZĄDU
Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołominie

z dnia 04 maja 2020 r.

 

informujemy, że woda wychodząca ze Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Granicznej

została przebadana przez akredytowane laboratorium i nadaje się do picia.

 

Przyczyną przejściowego pogorszenia jakości wody były zmiany mikrobiologiczne w studni 2A ujęcia „Graniczna”. Studnia 2A została wyłączona z pracy. Obecnie trwają prace mające na celu stabilizację jakości mikrobiologicznej na ww. studni oraz w procesie uzdatniania wody. Do czasu uzyskania stabilnych wyników, woda produkowana na SUW „Graniczna” będzie poddawana procesowi chlorowania.

 

Efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych, zapachowych, jak również zmiana barwy.

 

Za utrudnienia przepraszamy. Jednocześnie dziękujemy Mieszkańcom Wołomina i Kobyłki za zrozumienie i zdroworozsądkowe podejście do chwilowych problemów nie wynikających z naszej winy. Dziękujemy także władzom Wołomina za efektywne wsparcie w tym dynamicznym okresie. I przede wszystkim dziękujemy Pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wołominie za bardzo szybką i merytoryczną współpracę na rzecz unormowania zaistniałej sytuacji.

 

Zarząd PWiK Sp. z o.o.

Paweł Solis – Prezes Zarządu

Wojciech Jankowski – Członek Zarządu

 

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonów:

605-260-430

603-158-156

608-520-346

 
 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Projekt, wykonanie i wdrożenie 2011 r.
BresIT tworzenie stron